Anasayfa > Basın Merkezi > 2014 > Nisan > 
UNICEF'ten düzenli haber almak için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz

Basın Merkezi (4/2014)

Suriyeli çocuklar Almanya Cumhurbaşkanı'nı ağırladı


Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck, Kahramanmaraş Kampı'ndaki UNICEF Çocuk Dostu Alan'da Suriyeli çocuklar ile bir araya geldi. ©UNICEF/Türkiye-2014/Yurtsever
KAHRAMANMARAŞ, Türkiye, 28 Nisan 2014 - Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck ile partneri ve aynı zamanda UNICEF Almanya Onursal Başkanı Daniela Schadt, resmi Türkiye temasları kapsamında, 27 Nisan tarihinde Kahramanmaraş Kampı’nda bulunan UNICEF Çocuk Dostu Alanı ziyaret ettiler.
 
Cumhurbaşkanı Gauck ve beraberindeki heyet burada Suriyeli çocuklar tarafından sergilenen oyunu ilgiyle izlediler. Ayrıca, konuklara UNICEF tarafından dünyanın birçok farklı bölgesinde de hayata geçirilen ve geçtiğimiz hafta Kahramanmaraş kampında Türkiye ayağı yapılan “One Minute Junior Video” faaliyetine katılan Suriyeli çocukların çektiği videoların gösterimi de gerçekleştirildi. Videoların ardından Cumhurbaşkanı Gauck, Suriyeli çocuklar tarafından kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.
 
Etkinliğin sonunda ise Cumhurbaşkanı Gauck ve Bayan Schadt çocuklara yanlarında getirdikleri boya kalemi setlerini dağıttılar. Ziyaret süresince, Cumhurbaşkanı Gauck ve Bayan Schadt’a eşlik edenUNICEF Türkiye Temsilcisi Dr.Ayman Abulaban Suriyeli çocuklar için UNICEF tarafından yürütülen faaliyetler hakkında detaylı bilgi verdi.