Anasayfa > Basın Merkezi > 2017 > Şubat > 
UNICEF'ten düzenli haber almak için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz

Basın Merkezi (2/2017)

UNICEF İcra Direktörü Anthony Lake'in Afganistan'da Uluslararası Kızılhaç Komitesi ve Suriye'de Suriye Kızılayı çalışanlarının öldürülmesine ilişkin açıklaması


NEW YORK, 8 Şubat 2017 – “Afganistan’ın kuzeyinde altı Uluslararası Kızılhaç Komitesi çalışanı ile Halep’te iki Suriye Kızılayı çalışanının acımasızca öldürülmesinden dolayı büyük üzüntü ve öfke duymaktayız.

“Hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı, saldırılarda yaralananlara ise acil şifalar diliyoruz. Afganistan’da düzenlenen saldırıda kaçırıldığı belirtilen iki Uluslararası Kızılhaç Komitesi çalışanının durumu ile ilgili büyük endişe duyuyoruz.
 
“Bu çifte acı olay tüm dünyada insani yardım çalışanlarının başkalarına yardım etmek için çabalarken karşılaştıkları riskleri de bize bir kez daha hatırlattı. Gösterdikleri kahramanlığı ve bugün hayatını kaybedenlerin fedakârlığını yaşatmanın en iyi yolu yaptıkları çalışmalara destek olmak ve güç katmak.
 
“Tüm UNICEF olarak Uluslararası Kızılhaç Komitesi ve Suriye Kızılayı ile dayanışma içindeyiz.” 

###

UNICEF Hakkında
UNICEF her çalışmasında çocukların haklarını ve iyiliğini gözetmektedir. Ortaklarımızla birlikte 190’dan fazla ülkede ve bölgede yürüttüğümüz çalışmalarda bu taahhüdü pratik eyleme dönüştürüyoruz. Nerede olurlarsa olsunlar her çocuğun yararını gözeterek en zor koşullarda yaşayan ve toplumdan dışlanan çocuklara ulaşmak için özel bir çaba gösteriyoruz.

UNICEF ve çalışmaları hakkında daha fazla bilgi için: www.unicef.org
 
Bizi Twitter ve Facebook üzerinden takip edin.

Daha Fazla Bilgi İçin:
Najwa Mekki, UNICEF New York, +1917 209 1804, nmekki@unicef.org