UNICEF'ten düzenli haber almak için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz

Basın Merkezi (8/2016)

UNICEF Orta Doğu ve Kuzey Afrika Bölge Direktörü Saad Houry Halep'teki Tüm Çocukların Korunması Gerektiği Çağrısında Bulundu


AMMAN, 2 Ağustos 2016– UNICEF, Suriye’nin kuzeyinde Halep kentinde giderek tırmanan çatışmalar nedeniyle çocukların güvenlik ve sağlığından derin kaygılar duymaktadır. Çatışmanın tırmanması çocukları korkunç koşullar içinde bırakmakta, gelecekleri açısından da olumsuz sonuçlara yol açmaktadır.
 
Kentin batısındaki şiddetli çatışmalar nedeniyle 25 bin insan yerinden olmuştur. Aileler camilere, üniversite yerleşkelerine ve parklara sığınmaktadır.
 
Kentin doğusunda ise üçte biri çocuk olmak üzere 300 bin kişi Haziran ayından bu yana çatışmaların ortasında sıkışıp kalmış durumdadır.
 
Çatışmanın tüm taraflarına kentin neresinde olurlarsa olsunlar çocuklara ve ailelere yönelik yardımların engelsiz ulaşmasını sağlamaları çağrısında bulunuyoruz.
 
UNICEF, Suriye’deki çatışan tüm tarafları çocukları ve tüm sivilleri koruma yükümlülüklerini yerine getirmeye davet etmektedir.
 
###
UNICEF Hakkında
UNICEF her çalışmasında çocukların haklarını ve iyiliğini gözetmektedir. Ortaklarımızla birlikte 190’dan fazla ülkede ve bölgede yürüttüğümüz çalışmalarda bu taahhüdü pratik işlere dönüştürüyoruz. Özel çabalarımız, nerede olurlarsa olsunlar tüm çocukların yararını gözeterek en güç durumdaki ve dışlanmış çocuklara ulaşmaya yoğunlaştırıyoruz.
 
UNICEF ve çalışmaları hakkında daha fazla bilgi için:  www.unicef.org.
 
Bizi Twitter ve Facebook’tan izleyin.
 
Daha fazla bilgi için:
 
Farah Dakhlallah, UNICEF Orta Doğu ve Kuzey Afrika Bölge Ofisi, Tel: +962 797 609 270, fdakhlallah@unicef.org
 
Kieran Dwyer, UNICEF Suriye, Tel: +963 992 89 28 47, kdwyer@unicef.org