Anasayfa > Basın Merkezi > 2015 > Mart > 
UNICEF'ten düzenli haber almak için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz

Basın Merkezi (3/2015)

Türkiye'de UNICEF yeni temsilcisi Philippe Duamelle'ye hoşgeldiniz diyor


Fransa Cumhuriyeti vatandaşı olan ve Birleşmiş Milletler içindeki 20 yıldan fazla deneyimini Türkiye’ye taşıyan Sayın Philippe Duamelle, UNICEF Türkiye Temsilcisi olarak görevine Şubat 2015’te başlamıştır.

Daha önce Mısır, Sri Lanka ve Benin’de UNICEF Temsilcisi olarak görev yapan Duamelle, New York’taki UNICEF Genel Merkezi’nde İcra Direktörüne Özel Kalem Müdürü olarak da hizmet vermiştir.
 
Philippe Duamelle, UNICEF ile Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nin yanı sıra Kenya’daki Doğu ve Güney Afrika Bölge Ofisi’nde de çalışmıştır.
 
Philippe Duamelle, UNICEF’e katılmadan önce Irak’ta bulunan Birleşmiş Milletler İnsani İlişkiler Koordinasyon Ofisi’nde ve Türkiye’de Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nda (UNDP) görev yapmıştır.
 
Philippe Duamelle, Fransa’nın Lyon kentinde bulunan Ecole Supérieure de Commerce et de Dévelopment okulunun Yönetim ve Geliştirme bölümünden mezun olmuş ve ayrıca Harvard Üniversitesi’ne bağlı Harvard Kennedy School of Government’ta Kamu Yönetimi alanında Yüksek Lisans yapmıştır.