Anasayfa > Basın Merkezi > 2011 > Kasım > 
UNICEF'ten düzenli haber almak için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz

Basın Merkezi (11/2011)

12. Çocuk Forumu ve Türkiye'de Bilgi ve İletişim Teknolojileri ve Çocuklarla Gençler Konferansı - 20-23 Kasım 2011, Ankara


UNICEF 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü'nü 12. Çocuk Forumu ve Türkiye'de Bilgi ve İletişim Teknolojileri ve Çocuklarla Gençler Konferansı ile kutluyor.

Bu yıl 12incisi düzenlenen Çocuk Forumu’nun bu yılki amacı BİT (Bilgi ve İletişim Teknolojileri) alanında çocukların ve gençlerin önlerindeki fırsatların ve risklerin, yasal düzenlemelerle politika ve stratejilerdeki boşlukların ve gelecekte atılacak adımların belirlenmesine çocuk ve gençlerin katkıda bulunmaları.

cocuk forumu

12. Çocuk Forumu ile paralel olarak UNICEF ve Aile ve Soyal Politikalar Bakanlığı ortaklığında ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM)  evsahipliğinde Türkiye’de Bilgi ve İletişim Teknolojileri ve Çocuklarla Gençler Konferansı düzenlüyor. Bu konferans Türkiye’de çocuk ve gençler ve Bilgi ve İletişim Teknolojileri ile ilgili yol haritasının çizilmesine katkıda bulunuyor.

12. Çocuk Forumu ve Türkiye’de Bilgi ve İletişim Teknolojileri ve Çocuklarla Gençler Konferansı, çocukların ve gençlerin Türkiye’deki dijital durumla ilişkilerini tartışma açısından büyük bir fırsat sunuyor. Bu tartışmalarda hem TBMM’den, hükümetten,  kamu kurumlarından, akademiden, STK’lardan, özel sektörden ve medyadan yetişkinler hem de Türkiye’nin 81 ilinden çocuklar yer aldı.

cocuk forumu 2

23 Kasım’da saat 10:30’da TBMM Tören Salonun’da Türkiye’nin 81 ilinden çocukların, Ankara Milletvekili Prof. Dr. Cevdet Erdöl, UNICEF Türkiye Temsilcisi  Dr. Ayman Abulaban,  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Fatma Şahin’in katılımları ve TBMM Başkanı Sayın Cemil Çiçek’in evsahipliğinde gerçekleştirilen Kapanış Töreni’nde iki toplantının çıktıları paylaşılıdı çözüm önerileri sunuldu.

Daha Fazla Bilgi için:
Sema Hosta, UNICEF Türkiye İletişim Sorumlusu, 0312 454 1000, shosta@unicef.org