Anasayfa > Basın Merkezi > 2010 > Ekim > 
UNICEF'ten düzenli haber almak için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz

Basın Merkezi (10/2010)

2010/10/07 - AMWAY ve UNICEF işbirliği ile VAN'da 2 Anaokulu Açıldı


4 Ekim 2010 - UNICEF Türkiye Milli Komitesi işbirliği ve Amway çalışanları ve serbest girişimcileri desteği ile inşa edilen Van Atatürk Anaokulu ve Van Cumhuriyet Anaokulu, 4 Ekim 2010 tarihinde Van'da ilk öğrencilerine kucak açtı.
2010/10/07 - AMWAY ve UNICEF işbirliği ile VAN?da 2 Anaokulu Açıldı

Amway ve UNICEFGüneşli bir Ekim gününde pek çok ülkeden gelen AMWAY serbest girişimcileri ve yetkilileri UNICEF, MEB, Van Valiliği ve çocuklarla birlikte Van Atatürk Anaokulu’nun açılışını yaptı.

Türkiye’de başlatılan okul öncesi eğitimi seferberliği ile 2012-2013 öğretim yılında okullulaşma oranının %50’ye çıkarılması planlanmıştır. Şu anda 57 ilimizde 5 yaş grubu için okul öncesi eğitim zorunlu hale getirilmiştir. AMWAY de hem serbest girişimcileri hem de şirket olarak ülkemizin bu amaca bir an önce ulaşması içinAnaokulu Ekliyoruz! Kampanyası çerçevesinde anaokulu yapımına destek verdi.

Amway ve UNICEFAçılış töreninde, Amway Avrupa Bölge Yöneticisi Candan Çorbacıoğlu; Milli Eğitim Bakanlığı Van İl Genel Müdürü Ali İhsan Sayılır; Amway Avrupa Başkan Yardımcısı Michael Meissner; Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürü Remzi İnanlı ve Van Valisi Münir Karaloğlu okul öncesi eğitimin ve bu iki okulun Van için önemini vurgulayan konuşmalar yaptılar. 

Açılış konuşmalarından sonra kurdele kesim töreni, okul turu ve bahçeye ağaç dikme ile açılış töreni tamamlandı.

Okul öncesi eğitime gönül veren Sayın Münir Karaloğlu konuşmasında, “Anaokulu bir çocuğun eğitime başlamasında ilk adım olmakla beraber eğitimi tamamlamasının da garantisidir. Anaokuluna giden çocukların ilköğretime devam etme ve tamamlama oranı gitmeyenlere göre çok daha yüksektir. Anaokulu eğitimini çocuklarımıza sunmak hepimizin temel görevidir. “dedi.