Anasayfa > Basın Merkezi > 2017 > Nisan > 
UNICEF'ten düzenli haber almak için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz

Basın Merkezi (4/2017)

"Bazı günler sadece dinliyorum": Suriyeli mültecilerle çalışan bir aile terapisti

Donatella Lorch / UNICEFİZMİR, 26 Nisan 2017 –
Bir aile terapisti olarak Zeynep Kapısız öfke, depresyon, korku gibi sorunlarla ve yardım talepleriyle sık sık karşılaşıyor. Ancak bazı günler kendini çaresiz hissediyor.  Çözmeye çalıştığı sorunlar ona son derece zorlu ve çetin gelebiliyor.

devamı

UNICEF aşı yardımıyla tüm dünyadaki çocukların neredeyse yarısına ulaştı


Tüm ilerlemelere rağmen milyonlarca çocuk hâlâ hayat kurtaran aşılara ulaşamıyor devamı

UNICEF: Son bir yılda Orta Akdeniz göç yolunda 150'nin üzerinde çocuğun yaşamını yitirdiği tahmin ediliyor

NEW YORK / CENEVRE, 21 Nisan 2017 – UNICEF’in tahminlerine göre, son bir yılda 150’nin üzerinde çocuk Kuzey Afrika’dan İtalya’ya Orta Akdeniz üzerinden geçiş yaparken yaşamını yitirdi. Ancak göç yolundaki çok sayıda çocuk refakatsiz olduğundan ölümleri çoğu zaman bildirilmediği için, yaşamını yitiren çocukların gerçek sayısının daha yüksek olduğu düşünülüyor.
devamı

UNICEF İcra Direktörü Anthony Lake'in Suriye'de çocuk ölümleri haberlerine ilişkin açıklaması

NEW YORK/ŞAM/AMMAN, 16 Nisan 2017 – “Suriye’de altı yıllık savaş ve insan kıyımının ardından, sayısız Suriyeli aile için altı yıldır süren acıların ardından şimdi de yüreği olan herkesi üzüntüye boğan bir vahşet daha yaşandı. 
devamı

'Burası bizim Güvenli Alanımız': Artık Suriyeli çocukların oyun oynayıp bir şeyler öğrenebilecekleri bir yer var

Donatella Lorch / UNICEFSuriyeli mülteci çocuklar Gaziantep’teki ‘Mutluluğum’ (Al Farah) Çocuk ve Aile Destek Merkezi (ÇADM) önünde toplu halde poz veriyorlar.

devamı

UNICEF: İdlib'deki saldırıda en az 27 çocuk yaşamını yitirdi

NEW YORK/AMMAN, 6 Nisan 2017 – UNICEF Suriye’nin kuzedoğusundaki İdlib kentinde gerçekleştirilen saldırıda en az 27 çocuğun yaşamını yitirdiğinin doğrulandığını açıkladı. Saldırıda aralarında çok sayıda çocuk bulunan 546 kişi ise yaralandı. Bu sayıların daha da artması bekleniyor. 
devamı

Suriyeli çocuklar zorluklara rağmen soğuk kış aylarında para kartları sayesinde ısınabiliyor

Donatella Lorch / UNICEFKİLİS, 5 Nisan 2017 –
Ranya yaklaşık bir yıl önce Suriye’den ayrılıp, Türkiye’nin Kilis kentine geldi. O zamandan beri beş küçük çocuğuyla birlikte dört kez yer değiştirdi. 

devamı

UNICEF İcra Direktörü Anthony Lake'in Suriye'de çocuklara ve ailelerine yönelik kimyasal silahlarla saldırı haberlerine ilişkin açıklaması

NEW YORK, 4 Nisan 2017 – “Kimyasal silahlarla gerçekleştirildiği öne sürülen saldırıların ardından İdlib sokaklarında boğulan ve can veren çocukların görüntüleri korkunç olduğu kadar yürek parçalayıcıdır.
devamı

Çocuklar Önemlidir! Yeni vahşet haberleri gelirken, UNICEF dünya liderlerine Suriyeli çocuklara destek olmaya devam etmeleri için çağrıda bulunuyor


UNICEF Bölgesel Direktörü Geert Cappelaere’nin açıklamasıdevamı