UNICEF'ten düzenli haber almak için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz

Basın Merkezi (8/2016)

UNICEF: Su taşıma işi kadınlar ve kız çocuklar için çoğu kez büyük bir zaman kaybı

NEW YORK/STOCKHOLM, 29 Ağustos 2016 –UNICEF tarafından yapılan açıklamada kadınların ve kız çocuklarının su taşımak için her gün harcadıkları toplam 200 milyon saatin çok değerli bir zamanın israfı anlamına geldiği belirtildi.
devamı

UNICEF İcra Direktörü Anthony Lake'in Halep'te insani yardımların askıya alınmasına ilişkin açıklaması


NEW YORK, 26 Ağustos 2016 – “Bugün, Suriye’de ve özellikle Halep’te yaşayan çocuklar için yine üzücü ve tehlikeli bir gün.


devamı

Yunanistan'da sıkışıp kalan mülteci ve göçmen çocuklar çifte krizle karşı karşıya

ATİNA/CENEVRE, 26 Ağustos 2016 – UNICEF tarafından yapılan açıklamaya göre yeni gelenlerin sayısında yaşanan ani artışla birlikte, Yunanistan’da eğitim ve korunma gibi alanlarda kritik ihtiyacı olan mülteci ve göçmen çocuklara yüzlercesi daha eklendi.

 

devamı

Anayasa Mahkemesi'nin Çocuğun Cinsel İstismarı Suçu İçin Uygulanacak Cezai Hükümler Hakkındaki Kararına İlişkin Açıklama

CENEVRE, 23 Ağustos 2016 – UNICEF, Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) çocuğun cinsel istismarı suçunda uygulanacak olan Ceza Kanunu hükümleri hakkında verdiği hükmü yakından takip etmektedir.
devamı

Herşey çete şiddeti ve yoksulluktan kaçmak için


UNICEF Orta Amerika’dan mülteci ve göçmen çocukların zahmetli yolculuğunu raporladı devamı

Gaziantep'te Gerçekleştirilen Terör Saldırısına İlişkin Açıklama

ANKARA, 22 Ağustos 2016 - Gaziantep’te bir düğün sırasında meydana gelen ve 29’u çocuk olmak üzere en az 54 kişinin yaşamını yitirdiği saldırıyı şiddetle kınıyoruz.
devamı

UNICEF İcra Direktörü Anthony Lake'in Halep'teki çocukların durumuna ilişkin açıklaması

NEW YORK, 19 Ağustos 2019 - “Kim Halep’te yıkılan bir binadan kurtarılan minik çocuk Ümran Dakneş’in yüzündeki şaşkınlığı ve acıyı görüp üzüntü duymaz?
devamı

Avrupa Birliği ve UNICEF, Türkiye'deki mülteci çocuklara yönelik koruma ve kışlık yardım faaliyetlerini artırıyor

Ankara, 15 Ağustos 2016 –  Avrupa Komisyonu UNICEF’in Türkiye’deki mültecilere yönelik insani yardımlarında daha geniş bir kesime ulaşabilmesi için 8 milyon €  tutarında bir katkıda bulunmuştur. Diğer donörlerin katkılarıyla birlikte girişim, 140 binden fazla çocuğa ve ergene doğrudan ulaşmayı hedeflemektedir.
devamı

14'ten fazla ülkede yaşayan gençlerin üçte ikisi zorbalık mağduru olduklarını söylüyor


Uluslararası Gençlik Gününde, yeni yapılan bir anket zorbalığın yaygınlığını ve gençler üzerindeki yıkıcı etkilerini ortaya koyuyor devamı

Çocukların Yeniden Gülümsemesi İçin Nakit Yardım

İzmir, 26 Temmuz2016 – Tüm gülümsemeler özel ve paha biçilmezdir. Ancak bazı gülümsemelerin çok özel bir değeri vardır. Mesela 8 yaşındaki Mahmoud’un yüzünde beliren gülümsemenin olduğu gibi. Çünkü Mahmoud’un tebessümü artık yüzündeki ifadeleri daha iyi denetleyebildiğinin, uzun ve zorlu bir tedavinin ardından iyileşmekte olduğunun bir işareti…  
devamı

Yeni Bir Yaşama Başlamak İçin Nakit Yardım

İZMİR, 26 Temmuz 2016 – Ailesi evlerinden çok uzakta yeni bir yaşama başlamış olmasına rağmen çocuklarının okulda çok başarılı olduğunu anlatırken Osman’ın adeta gözleri ışıldıyor, sonra da coşkuyla ekliyor: “Geçen dönem hepsi iftiharla geçti!” 
devamı

Dış Hizmet Ekipleri En Güç Durumdakilere Umut Taşıyor

İZMİR, 27 Temmuz 2016 – Baraha, Şam’dan gelmiş 17 yaşında Suriyeli bir mülteci. Her biri doğuştan ciddi fiziksel ve zihinsel engeli olan üç kardeşten biri. Aileleri büyük ihtiyaç duydukları yardımlara ulaşamazken, onlar da tıpkı sayısız mülteci çocuk gibi uzun süredir Türkiye’de ‘görünmez’ biçimde yaşamayı sürdürüyor. 
devamı

Yeteneklerin Keşfedilmesi İçin Nakit Yardım


ANKARA, 25 Temmuz 2016 – UNICEF’in Ankara’nın Altındağ semtindeki Çocuk Koruma Destek Merkezi sık sık darbuka seslerine ve neşeli bir tempodaki melodilere sahne oluyor.


 


devamı

Belizeli çocukların dörtte üçü Earl Kasırgasından etkilendi


Temiz su bulunamaması, yetersiz sanitasyon ve sel sularında timsahların görülmesi çocukların yaşamını tehdit ediyor devamı

AB ve UNICEF Güneydoğu Avrupa'da çocuk haklarının daha iyi korunması için ortaklığı genişletiyor


Çocuklara yönelik şiddete son verilmesi ve engeli olan çocukların topluma ve yaşama daha fazla katılması için yeni ortaklar güçlerini birleştiriyor devamı

UNICEF Orta Doğu ve Kuzey Afrika Bölge Direktörü Saad Houry Halep'teki Tüm Çocukların Korunması Gerektiği Çağrısında Bulundu

AMMAN, 2 Ağustos 2016– UNICEF, Suriye’nin kuzeyinde Halep kentinde giderek tırmanan çatışmalar nedeniyle çocukların güvenlik ve sağlığından derin kaygılar duymaktadır.
devamı