Anasayfa > Basın Merkezi > 2016 > Aralık > 
UNICEF'ten düzenli haber almak için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz

Basın Merkezi (12/2016)

Kış, Ortadoğu'da son derece güç durumda olan çocuklara yönelik en son tehdit


UNICEF, kışlık malzeme ve nakit yardımlarda 38 milyon dolar kaynak açığıyla karşı karşıya ve bu durum bölgede 1 milyondan fazla çocuğu soğukta çaresiz bırakabilir devamı

Acil nakit yardımı bir aileyi dağılmaktan kurtardı

ISTANBUL, 19 Aralık 2016 - Aisha’nın dünyası darmadağın olmuştu. Ev sahibi, İstanbul’da dört küçük çocuğuyla birlikte yaşadığı evden çıkmasını istemişti. 34 yaşındaki Suriyeli mülteci kadın paniğe kapıldı. Yardım isteyebileceği ne bir arkadaşı ne de bir akrabası vardı. Zaten az olan birkaç parça eşyasını toplayıp doğrudan otogara gitti.
devamı

UNICEF Bölge Direktörü Geert Cappelaere'nin Doğu Halep'teki bir yetimhanede bulunan çocukların tahliyesine ilişkin açıklaması

AMMAN, 19 Aralık 2016 – “Bu sabah, Doğu Halep’te bir yetimhanede mahsur kalan ve kimisi yaraları nedeniyle, kimisi ise susuz kaldıkları için sağlıkları kritik bir durumda olan 47 çocuğun tamamı tahliye edilerek güvenli bir bölgeye ulaştı. 
devamı

UNICEF İcra Direktörü Anthony Lake'in Halep'te mahsur kalan çocuklara ilişkin açıklaması

NEW YORK, 16 Aralık 2016 - "Son 24 saatte, kimileri hasta, yaralı ya da ailelerinden yoksun olmak üzere 2 bin 700'ün üzerinde çocuk Doğu Halep'ten tahliye edildi.
devamı

Öğretmenlerin gücüne yatırım: 'Kalemler ve fikirler bu savaşı durdurabilir'

ANKARA, 15 Aralık 2016 -  Öğretmenlik Mushab’ın adeta kaderinde vardı. Hem babası hem de büyükbabası öğretmendi.
devamı

UNICEF'in Bölge Direktörü Geert Cappelaere'nin Halep'teki çocuklara ilişkin açıklaması

AMMAN, 13 Aralık 2016 - “Artık tüm dünyanın Halep’teki çocuklar için sorumluluk üstlenerek, yaşadıkları kâbusa bir son vermesinin zamanı geldi.
devamı

UNICEF'in 70. kuruluş yıldönümü çocukların performanslarıyla kutlandı!

Donatella Lorch / UNICEFANKARA, 9 Aralık 2016 - UNICEF’in 70. yıl kutlamaları çerçevesinde Ankara Şinasi sahnesinde dört değişik gruptan oluşan çocuklar tiyatro oyunları, şarkıları, dansları ve yaptıkları senfonik müzik ile eşsiz bir gösteri sundu. 

devamı

UNICEF ve AB'nin Suriye Mülteci Kriziyle ilgili Sergisi Brüksel'de Açıldı


“Güçlü Durma: Suriye Krizinde İnsan Yüzleri” devamı

UNICEF İyi Niyet Elçisi David Beckham'ın yeni bir kısa film çocuklara yönelik şiddete derhal son verilmesi gerektiğini ortaya koyuyor

NEW YORK, 5 Aralık 2016 – UNICEF İyi Niyet Elçisi David Beckham’ın da yer aldığı etkileyici yeni bir kısa film bugün gösterime girdi. Bu film, fiziksel ve psikolojik istismarın çocuklarda tüm yaşamları boyunca silinmeyecek bir iz bırakabileceğine dair acı gerçeği gözler önüne seriyor. 
devamı

UNICEF: Bu alandaki ilerlemeler devam etmezse, ergenler arasında yeni HIV vakalarının görülme oranının 2030'a kadar yüzde 60 artacağı öngörülüyor


Gençlerde HIV önleme ve tedavi çalışmalarını geliştirmek için acil harekete geçmek gerekiyor devamı