Anasayfa > Basın Merkezi > 2015 > Nisan > 
UNICEF'ten düzenli haber almak için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz

Basın Merkezi (4/2015)

Suriyeli öğretmenler UNICEF aracılığıyla aldıkları teşvikten ötürü memnun

KAHRAMANMARAŞ, Türkiye, Nisan 2015 – “O gün adeta bir bayram havası vardı” diyor şimdilerde Türkiye’de öğretmenlik yapan Suriyeli Raid.Teşvik ödemesini almak üzere PTT Şubesi’ne gittiklerinde ise yaşananları şöyle anlatıyor genç öğretmen: “Bayramlardaki gibi heyecanlıydık. Herkes teşviğini alıp, mutlu bir şekilde çadıra ailesinin yanına döndü.”
devamı

NEPAL'DA MEYDANA GELEN DEPREMİN ARDINDAN YAKLAŞIK 1 MİLYON ÇOCUĞUN ACİL İNSANİ YARDIMA İHTİYACI VAR

KATMANDU, Nepal / NEW YORK, 27 Nisan 2015 – UNICEF, Cumartesi günü Nepal'de meydana gelen depremden etkilenen bölgelerde en az 940.000 çocuğun acil insani yardıma ihtiyacı olduğunu belirtiyor. 25 Nisan'da yaşanan 7.9 büyüklüğündeki deprem ve sonrasında gelen yaklaşık 60 artçı şok nedeniyle ülkenin birçok kentinde büyük çaplı yıkımlar meydana gelirken 2.000'den fazla kişi hayatını kaybetti ve çok sayıda bina yıkıldı.
devamı

Kahramanmaraş'taki Suriyeli çocuklar için yeni bir eğitim merkezi açılıyor

KAHRAMANMARAŞ, 22 Nisan 2015 – Suriyeli çocuklara, eğitimlerine devam etme imkanı sağlayacak olan yeni bir eğitim merkezi bugün Kahramanmaraş’ta hizmete açıldı. UNICEF tarafından desteklenen eğitim merkezi, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın işbirliği ve Avrupa Komisyonu’nun mali desteği ile inşa edildi. 
devamı

Çocuk Bayramı: Çocukları kutlamanın zamanı

UNICEF Türkiye temsilcisi Philippe Duamelle’in mesajı:
devamı

UNICEF SOMALİ'DE ÖLDÜRÜLEN VE YARALANAN MESLEKTAŞLARINI SAYGIYLA ANIYOR


NAİROBİ, 21 NİSAN 2015 – UNICEF, dün Somali’nin kuzeyindeki Garowe’ye işlerinin başına giderken korkunç bir saldırıya maruz kalıp yaşamlarını yitiren dört çalışanının adlarını açıklarken duyduğu derin üzüntüyü bir kez daha dile getirmektedir. devamı

UNICEF Genel Direktörü Anthony Lake'in Somali Garowe'deki saldırıyla ilgili açıklaması


ROMA/NEW YORK, 20 NİSAN 2015 -  “Bugün Somali’nin kuzeyinde UNICEF’ten meslektaşlarımıza karşı gerçekleştirilen korkunç saldırı, yalnızca bu kişilere değil hizmet götürdükleri insanlara da yöneliktir. Öldürülen dört çalışanımızla yaralanan diğerlerinin ailelerinin acısını yürekten paylaşıyoruz. UNICEF olarak hepimiz derin bir acı ve öfke içindeyiz. devamı

UNICEF ve AB'den Suriyeli Çocuklara Önemli Destek

Ankara, 15 Nisan 2015 – İki yıldır sürmekte olan “Türkiye’de Suriyeli Çocukların Desteklenmesi” projesinin kapanış töreni bugün Ankara’da gerçekleştirildi. Proje, UNICEF, AFAD, Milli Eğitim Bakanlığı ve Türk Kızılayı tarafından, Avrupa Birliği’nin mali desteği ile hayata geçirildi.
devamı

ÇOCUKLARA YÖNELİK TIBBİ MALZEMELER SANA HAVAALANINDA BOŞALTILIYOR


Yemen’de şiddet sürüp giderken UNICEF’in havayoluyla ulaştırdığı ilk yardım malzemeleri ülkeye ulaştı devamı

UNICEF: Yemen'de giderek artan şiddet çocuklara büyük zarar veriyor

SANA’A/AMMAN, 6 Nisan 2015 – UNICEF bugün yaptığı açıklamada Yemen’in birçok bölgesinde giderek tırmanan şiddet yüzünden ölen, yaralanan, yerlerinden olan ve hastalıklara yakalanan çocuk sayısının da arttığını belirtti.
devamı

Suriyeli genç gönüllüler Çocuk Dostu Alanlarda görev başında!

HARRAN, Türkiye, Nisan 2015 –UNICEF’in Çocuk Dostu Alan projesi; savunmasız durumdaki Suriyeli çocukların ve gençlerin güvenli, katılımcı ve kapsayıcı eğitim ve gelişimi destekleyici etkinliklere ve mekanlara erişimlerini sağlamak amacıyla, Avrupa Birliği’nin finansal desteği, AFAD ve Türk Kızılayı’nın işbirliği ile ülke genelindeki bütün kamplarda gerçekleştiriliyor.
devamı