UNICEF'ten düzenli haber almak için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz

Basın Merkezi (8/2010)

2010/08/19 - Ban Ki-moon'un Mesajı

Dünya İnsani Yardım ve Çalışanları Gününde hayat kurtaran faaliyetlerimizi sürdüreceğimizi bir kez daha teyid ediyor, yaşamını bu soylu dava için yitirenleri anıyoruz.

devamı

2010/08/18 - UNICEF Pakistan'da yürüttüğü hayat kurtarıcı çalışmalar kaynak yetersizliği yüzünden tehlikede

İSLAMABAD/CENEVRE- UNICEF dün yaptığı bir açıklamayla Pakistan'daki yardım çalışmalarının ciddi maddi yetersizlikler nedeniyle tehlikede olduğu uyarısında bulundu. UNICEF, milyonlarca çocuğun suyla bulaşan hastalıklara yakalanma riskiyle karşı karşıya olduğu ülkede su ve sanitasyon çalışmalarının kaynak yetersizliği nedeniyle aksamasından ciddi kaygı duyuyor.

devamı

2010/08/16 - Uluslararası Gençlik Yılı 12 Ağustos 2010 başladı

Bu yılın teması diyalog ve karşılıklı anlayış New York - Uluslararası Gençlik Yılı 12 Ağustos 2010 tarihinde Genel Kurul salonunda konuşmalar, müzik dinletileri, şiir ve video gösterimi dahil bir dizi etkinlikle başladı. Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-moon da, Diyalog ve Karşılıklı Anlayışı tema alan, 12 Ağustos 2010'dan 11 Ağustos 2011'e kadar sürecek olan yılı başlatmak üzere toplananlara hoş geldiniz dedi.

devamı

2010/08/12 - Pakistan'da son 80 yılın en büyük sel felaketi

Pakistan'daki şiddetli seller 14 milyon insanı acil yardıma muhtaç hale getirdi. Bunların 6 milyonu çocuk. 2.7 milyon çocuğun acil yardıma ihtiyacı var. UNICEF mesai ortakları ile birlikte felaket bölgesinde çalışmakta, ailelere acil sağlık bakımı ve temiz su yardımı yapmaktadır.
devamı

2010/08/10 - UNICEF Genel Direktörü Anthony Lake'in açıklaması

NEW YORK - Bugün, dünyamızdaki yerli halkların büyük bir zenginlik içeren çeşitlilikleri, kültürleri ve yaptıkları kayda değer katkılarla ilgili kutlamalara UNICEF de katılmaktadır. Dünya liderleri gelecek ay Binyıl Kalkınma Hedefleri (BKH) Zirvesi için New York'ta bir araya geleceklerinden, bu yılki kutlamalar önemli bir zamana denk düşmektedir. Bu hedefler, tüm insanlığın temel ihtiyaçlarının ve insan haklarının küresel ölçekte tanındığını göstermekte, başta çocuklar olmak üzere en muhtaç durumdakilere yardım gibi özel bir ödeve işaret etmektedir.

devamı

Pakistan için Yardım Kampanyası

Pakistan için Yardım Kampanyası
devamı

Çocuk Hakları İhlalleri artık SMS yoluyla da ihbar edilebilecek

UNICEF ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) işbirliğinde geliştirilen bir sistemle çocuklar ve gençler seslerini SMS ile de milletvekillerine duyaracaklar.
devamı